نکات مهم تهیه کیک در توستر

آشنایی با نکات مهم تهیه کیک در توستر

در این مطلب به نکات مهم پخت کیک در توستر می پردازیم. با توجه به کاربرد زیاد توسترها در پخت و پز، بخصوص پخت کیک در توستر توصیه می کنیم این مقاله را حتما مطالعه کنید. آون توسترها در واقع فرهای برقی کوچک تر رومیزی هستند که با رعایت نکاتی می توان مانند فر برقی از آنها استفاده کرد. اگر برای پخت کیک بجای فر از توستر استفاده می‌کنید نکات گفته شده در این پست کمک می‌کند تا کیک‌های بهتری در توستر بپزید.

بیشترین گلایه‌ای که برای پخت کیک در توستر مطرح شده این است که: برای اینکه کیک در توستر نسوزد چه کنیم؟ یا اینکه وسط کیک هنوز خمیری هست، اما روی آن کاملاً پخته.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید بهترین آون توستر ایرانی

خلاصه‌ای از انواع توستر و طرز کار آن‌ها

توستر‌ها دونوع هستند یکی توستر ساده که تنها برای گرم کردن نان از آن‌ها استفاده می‌شود.  دیگری توستر‌های آون (oven) که می‌توان به عنوان یک فر برقی کوچک از اون استفاده‌های مفید داشت. مثل گرم کردن نان، پخت نان، پخت کیک و تهیه پیتزا و کباب کردن جوجه و …

توستر های آون دارای درجه بندی هستند. که می‌توان  دمای پخت، نوع پخت و زمان پخت را هم مشخص کرد. معمولاً دارای ۴ المنت برای تولید گرما در بالا و پایین می‌باشند و بعضی مدل های جدیدتر از آن‌ها فن هم دارند.

نکات مهم تهیه کیک در توستر:

مهم‌ترین اصل برای پخت کیک در توستر این است که کاری کنیم تا کیک در توستر کامل و یکنواخت، بدون اینکه بسوزد، بپزد. اگر این مشکل حل شود، بقیه موارد بستگی به دستور کیک شما دارد که تا چه حد دستور خوبی باشد. بنابراین سعی کنید، برای پخت کیک در توستر  با هر دستوری نکات زیر را رعایت کنید:

۱- قبل از قرار دادن کیک در توستر، توستر را ۱۰ دقیقه روشن کنید تا به دمای مناسب برسد و گرم شود.

مهم ترین نکته این است که باید قالب کیک را تا می‌توانید از المنت ‌های پایین و بالا دور کنید. پس بهترین جا برای قرار دادن قالب کیک در توستر جایی است که وقتی قالب کیک را در آن قرار می‌دهید. بالا و پایین قالب از المنت‌های بالا و پایین به یک فاصله باشند.

۲- باید به این موضوع توجه شود که فضای توستر کوچک است و برای پخت کیک بزرگ و حجیم مناسب نیست. می‌توانید برای بزرگ شدن کیک در ۲ یا ۳ مرحله کیک درست کنید. می توانید با قرار دادن آن‌ها روی هم، کیک بزرگ تری درست کنید. بنابراین از ظرف‌های با قطر زیاد در توستر نباید استفاده شود. چون بعد از پف، کیک به المنت نزدیک می‌شود و روی کیک می‌سوزد. قطر قالب در توستر نباید بیشتر از ۵ سانتی متر باشد.

۳- قالب کیک را تا نصف یا حداکثر دوسوم پر کنید. تا وقتی کیک پف می‌کند جا برای پف داشته باشد و نسوزد.

۴- دستور کیک‌ها اغلب برای فر توضیح داده می‌شود؛ بنابراین دمایی که گفته می‌شود دمای فر است. برای توستر باید از دما گفته شده ۲۵ درجه فارنهایت یا حدود ۱۴ درجه سانتی گراد کم کنید. و به زمان پخت حدود ۱۰ دقیقه اضافه شود.

بیشتر بخوانید: بهترین مارک آون توستر چه برندی است؟

۵- وقتی کیک کاملاً پف کرد و روی کیک گرفت برای اینکه همه جای آن به یک اندازه بپزد کیک را سریع ۱۸۰ درجه بچرخانید. چون قسمت‌های داخل توستر از لبه‌های آن بیشتر گرم می‌شود. اگر کیک را نچرخانید ممکن است یک طرف آن کمی بسوزد. اما بازهم تکرار می‌کنیم که: وقتی اقدام به چرخاندن و باز کردن در توستر کنید که کیک کاملاً پف کرده و روی آن سفت شده وگرنه پف کیک می‌خوابد.

۶- اگر امکان این وجود دارد که المنت‌های بالا را خاموش کنید. بعد برای پخت روی کیک آن‌ها را روشن کنید. وگرنه اگر این امکان برای توستر شما وجود ندارد و با رعایت نکات بالا باز روی کیک می‌سوزد. وقتی کیک کاملاً پف کرد و روی آن پخت، سریع کیک را از توستر بیرون بیاورید. روی قالب کیک فویل آلومینیوم که یک طرف آن را چرب کردید که به کیک نچسبد، قرار دهید.

لازم نیست فویل دور قالب محکم شود. همین که روی کیک را بگیرد کافی است. بحدی باشد که هوا رد و بدل شود. با این ترفند روی کیک نمی‌سوزد. (فویل را همان اول ببرید و آماده کنید که سریع روی کیک بکشید و کیک را داخل توستر برگردانید.) اینکار هم باید وقتی انجام دهید که مطمئن شوید مواد کیک سفت شده و کیک کاملاً پف کرده، تا پف کیک نخوابد.

۷- وقتی دو سوم زمان پخت کیک در توستر گذشت، کیک را با خلال دندان چک کنید که پخته باشد. خلال دندان را وسط کیک بزنید. اگر کیک کاملاً پخته باشد چیزی به خلال نمی‌چسبد.

معمولاً در دمای ۱۷۰ درجه حدود ۴۰ دقیقه طول می‌کشد تا کیک بپزد. اگرکیک نپخته زمان پخت را زیاد کنید و هر ده تا ۵ دقیقه با خلال دندان آن را چک کنید.

۸-تا نیم ساعت بعد از قرار دادن کیک در توستر درب آن را باز نکنید تا پف کیک نخوابد. البته هرچه بیشتر بتوانید درب توستر را باز نکنید بهتر است.

در نهایت این مورد را در نظر بگیرید که دمای توستر شما شاید دمای واقعی نباشد. بهترین راه برای بدست آوردن دمای واقعی توستر این است که از یک دماسنج فر استفاده کنید. دمای توستر را در دمای ۳۵۰ درجه فارنهایت قرار دهید. بعد از ده دقیقه دماسنج را سریع داخل توستر قرار دهید.  ۲ الی ۳ دقیقه صبر کنید تا دمای واقعی توستر را ببینید. اگر دماسنج مخصوص فر ندارید، بصورت تجربی با چند بار پخت کیک در توستر دستتان میاید که بهترین دما و زمان برای پخت کیک در توسترتان چیست؟  ممکن است دمای واقعی توستر شما بیشتر یا کمتر از میزانی باشد که در درجه بندی دمای آن می‌بینید.

برای اطلاع از جدیدترین محصولات داتیس از نمایشگاه داتیس دیدن نمائید

به اشتراک گذاری مطلب

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email