آسان ترین و فوری ترین نظافت اجاق گاز

آسان ترین و فوری ترین روش نظافت اجاق گاز

احتمالا شما هم با به دنبال آسان ترین و فوری ترین روش نظافت اجاق گاز بوده اید. در این مقاله می خواهیم به شما آموزش دهیم که چگونه با استفاده از آسان ترین و فوری ترین روش اجاق گازتان را تمیز کنید.

اگر لکه سر رفتن غذا را بلافاصله پاک کنید خیلی راحت‌تر خواهید بود. اگر این کار را بموقع انجام ندهید و از شعله اجاق نیز استفاده کنید، حرارت شعله اجاق گاز لکه ها را سفت تر و مقاوم ترمی کند. همچنین برای نظافت اجاق گاز به دردسر بیشتری می افتید. 

بیشتر بخوانید: اجاق گاز رومیزی داتیس خوبه؟

نظافت اجاق گاز

اگر لکه های سر رفتن غذا روی اجاق گاز را همان موقع پاک کنید خیلی راحت‌تر است. چنانچه این کار را بموقع انجام ندهید باید  حدود 15 دقیقه دستمال خیس روی لکه قرار دهید که نرم شود.
 
سپس پودر خشک ظرفشویی روی آن بریزید و با پارچه به صورت دایره ای مالش دهید.
 
از به کار بردن کارد آشپزخانه و سیم ظرفشویی خشن برای حذف فوری  لکه ها و سوختگی های روی اجاق خودداری کنید.
 
 فراموش نکنید همیشه شیر گاز را ببندید و جریان برق اجاق را قطع کنید. استفاده از جوش شیرین و آبلیمو در چند نوبت می‌تواند به شما کمک کند.

جوش شیرین و آبلیمو مناسب اجاق گاز شیشه ایی براق:

اگر می خواهید رنگ تیره ای که شیشه اجاق گاز را فرا گرفته تمیز کنید، فقط باید جوش شیرین و آبلیمو را با هم مخلوط کنید. این مخلوط را به شیشه اجاقتان بمالید. برای 30 دقیقه بگذارید، بماند. سپس با دستمال سطح گاز را تمیز کنید. وقتی آن را تمیز کردید شیشه اجاق گازتان تمیز و براق خواهد شد. 

برای اطلاع از جدیدترین محصولات داتیس از نمایشگاه داتیس دیدن نمائید

به اشتراک گذاری مطلب

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email