۶ ایده فوق‌العاده برای داشتن کتابخانه مرتب

۶ ایده فوق‌العاده برای داشتن کتابخانه مرتب

با این که راه‌های زیادی برای چیدن کتاب‌ها در کتابخانه است اما نکته اصلی ایجاد تعادل بین شکل و کابرد است. کاربرد اصلی کتابخانه جایی است که شما کتاب‌های خود را در آن قرار می‌دهید اما اگر به ترتیب و چیدن کتاب‌ها توجه نکنید باعث می‌شود اتاق بهم ریخته و شلوغ به نظر برسد.
از کتابخانه‌ جفت استفاده کنید
قبل از این که به این فکر کنید چه جوری کتاب‌ها را در قفسه‌ها بچینید به محلی که کتابخانه را در آن می‌گذارید دقت کنید. قرار دادن دو کتابخانه یکسان و مثل هم کنار هم انسجام و نظم بیشتری به اتاق می‌دهد و همین‌طور فضای بیشتری برای قراردادن کتاب‌ها و سایر لوازم دارید.

 6 ایده فوق‌العاده برای داشتن کتابخانه مرتب
فقط کتاب نچینید
قرار نیست در کتابخانه فقط کتاب بچینید، کاربرد کتابخانه خیلی بیشتر از این می‌تواند باشد. می‌توانید ظروف چینی، گل و لوازم دکوری و یا هر چیزی دیگری که بخواهید را در کتابخانه بچینید.
 جهت قرار دادن کتاب را عوض کنید
بیشتر کتاب‌هایی که در قفسه گذاشته می‌شوند طوری قرار گرفته‌اند که زبانه جلد کتاب رو به بیرون است، اما می‌توانید طوری کتاب‌ها را بچینید که صفحه‌های کتاب رو به بیرون باشد. با این مدل، چیدمانی تک رنگ از کتاب‌ها خواهید داشت که فقط صفحه‌های کتاب رو به بیرون است.
 6 ایده فوق‌العاده برای داشتن کتابخانه مرتب

حتما کتاب‌ها را بر اساس رنگ نچینید

بله این نوع چیدن کتاب‌ها مدتی است که رواج یافته است، اما به جای این که در یک قفسه همه کتاب‌های یک رنگ کنار هم باشند، می‌توانید قفسه‌ای از رنگین‌کمان کتاب‌ها داشته باشید که خیلی هم تأثیرگذار است. خیلی از مردم رنگ جلد کتاب را به خاطر می‌آورند اما اسم یا نام نویسنده را فراموش می‌کنند.
طراحی مینیمال ایجاد کنید
هیچی لزومی ندارد تمام فضای قفسه را پر کنید. در واقع، با فاصله چیدن کتاب‌ها از هم و در چشم قرار دادن چند کتاب مورد علاقه بسیار شیک می‌شود. فقط مطمئن شوید در این فضا‌های خالی هیچ چیزی حتی مجله قرار ندهید.
 6 ایده فوق‌العاده برای داشتن کتابخانه مرتب

روی آن تابلو نصب کنید

قرار دادن چند قاب عکس داخل قفسه‌ها کار عجیبی نیست، اما نصب چند تابلو به قفسه کتابخانه شاید عجیب به نظر برسد. اگر رنگ و تم نقاشی که به قفسه نصب کرده‌اید با کتاب‌ها همخوانی داشته باشد تأثیر مثبت زیادی در زیبایی دکوراسیون خانه می‌گذارد.
منبع:
کاشانو

به اشتراک گذاری مطلب