۴ داروی طبیعی برای درمان افتادگی پلک

۴ داروی طبیعی برای درمان افتادگی پلک

 

افتادگی چشم یکی از عوارض نگهداری ضعیف از پوست است که در آن پوست پلک خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد. افتادگی پلک موجب می شود که افرد پیرتر به نظر بیایند و حتی دیدشان را هم تضعیف کند. یکی از درمان های این مشکل جراحی است اما جراحی همیشه ممکن نیست و هزینه بر است و قبل از هر جراحی بهتر است راه حل های طبیعی را امتحان کنید که در این مطلب ما این روش ها را معرفی کرده ایم.

 

سیب و عسل:

این ترکیب دارای مقدار زیادی آنتی اوکسیدانت، آب و فیبر های طبیعی است و می تواند از دست دادن سفتی که پلک ها دچارش شده اند را برگرداند. یک سیب را به چند قسمت تقسیم کنید و در مخلوط کن بریزید تا یک ترکیب سفت به دست آید. سپس یک قاشق عسل به ترکیب اضافه کنید. این ماسک را روی پلک خود بمالید و بگذارید ۲۰ تا ۳۰ دقیقه بماند و سپس با آب سرد بشورید. می توانید از این ماسک تا ۳ بار در هفته استفاده کنید.


کیسه چای:

کیسه چای دارای مواد ضد التهاب است که برای درمان افتادگی چشم هم مفید هستند. ۲ کیسه چای بابونه را تهیه کنید و آن ها را در فریزر بگذارید و بگذارید شب سرد شوند. صبح روز بعد آن ها را به مدت ۲۰ دقیقه روی پلک های خود بگذارید.


عسل، جو دوسر و تخم مرغ:

ترکیب این مواد دارای ویتامین ها، مواد معدنی و آمینواسیدهای مهم است که به افتادگی پوست کمک می کنند. یک قاشق جو دوسر را با ۲ قاشق عسل و یک زرده تخم مرغ هم بزنید و ترکیب کنید. ترکیب را روی پلک های خود بمالید و بگذارید ۳۰ دقیقه بماند و سپس با آب سرد بشورید.


کرم آلوورا:

آلوورا مواد فوق العاده ای برای مرطوب کردن پوست و بهبود سلامتی آن دارد. ۲ قاشق جو دو سر، ۴ قاشق ماست، ۴ قاشق ژل آلوورا و ۵ تکه ی خیار را آماده کنید. این مواد را داخل یک مخلوط کن بریزید و کرم را روی پلک خود لمالید و بگذارید به مدت ۲۰ دقیقه بماند و سپس با آب سرد بشورید.