راهنمای خرید اجاق گازهای رومیزی- چه اجاق گازی بخریم؟

راهنمای خرید اجاق گازهای رومیزی- چه اجاق گازی بخریم؟

با توجه به اینکه شیوه زندگی و نحوه طبخ غذا در ایران تفاوت عمده ای با سایرکشورها دارد لذا در حال حاضر اقبال عمومی برای خرید اجاق گازهای دارای فر به علت جاگیری و عدم استفاده روزانه از محفظه فر به شدت کاهش یافته است. از طرف دیگر اجاق های طرح فر نیز به سبب نداشتن سیستم ترموکوبل و خطرات ناشی از آن و عدم ظاهر مناسب کمتر مورد قبول واقع می شوند. از همین رو امروزه بیشتر خریداران با توجه به زیبایی و کیفیت اجاق گازهای رومیزی روی به سوی انتخاب این محصول آورده اند.

در حال حاضر بیشتر اجاق گازهای رومیزی تولید شده در ایران مانند اخوان، استیل البرز، داتیس و یا سایر شرکت ها از کیفیت بالایی برخوردارند و از این نظر به راحتی با نمونه های خارجی رقابت می کنند کما اینکه قطعات اصلی این محصولات عمدتا وارداتی هستند.
به طور کلی اجاق گازهای رومیزی به سه دسته استیل و شیشه ای و یا ترکیب این دو ساخته می شوند که در ذیل نکاتی را در مورد هر کدام متذکر می شویم:

اجاق گاز های رو میزی استیل
اجاق گازهای توکار استیل معمولا به دو دسته ساده و آجدار تقسیم می شوند. اجاق گازهای استیل ساده به دلیل سهولت در نظافت بیشتر مورد توجه قرار دارد ضمن اینکه باید توجه بیشتری در زمان نظافت اینگونه اجاق گازها داشت و باید از یک کهنه نرم استفاده شود و نیز میتوان از محصولات براق کننده استیل که معمولاً در بازار یافت می شوند استفاده کرد و هرگز از پودرهای ساب استفاده نکنید.

اجاق گاز های استیل آجدار امروزه کمتر مورد توجه قرار دارد چرا که معمولا پاک کردن روغن و غذا از روی استیل آجدار به سختی انجام می شود و به مرور زمان به دلیل چرک مردگی در محصولات استیل آجدار رنگ اجاق گاز کدر وتیره می گردد و تنها مزیت استیل آجدار، ضد خش بود آن است.

اجاق گازهای رومیزی شیشه ای
تنوع محصول در این نوع اجاقگاز ها بسیار بالا می باشد در اینگونه محصولات از شیشه های نشکن با قابلیت تحمل درجه حرارت بالا استفاده شده است در نمونه های با کیفیت از شیشه هایی استفاده شده است که امکان تنظیف این محصولات راحتتر می باشد با این حال باید توجه داشت برای داشتن اجاق گازی زیبا و ماندگار بهتر است تا پس از طبخ غذا به طور مرتب تنظیف شوند تا اثرات لک و چربی بر روی آن باقی نماند.

اجاق گاز های رومیزی ترکیبی
در طراحی این دسته هم از استیل و هم از شیشه استفاده شده است که گرچه میتواند در ابتدای امر ظاهری متفاوت را شکل دهد ولی به علت باقی ماند ن تراوشات غذا در جدار میان استیل و شیشه ممکن است عمل تمیز کردن مشکل شود.

با تمام تفاسیر آنچه که اهمیت انتخاب را بالا می برد ظاهر اجاق گاز رومیزی است که می بایست در تناسب با رنگ ام دی اف و دکور آشپزخانه باشد.
امیدواریم که مطالب فوق شما را در امر انتخاب یاری کند. همچنین می توانید سوالات بیشتر را از طریق تماس با مدیر فروش مطرح نمایید.

به اشتراک گذاری مطلب