نگهداری از گل تاج خروس

نگهداری از گل تاج خروس

اصل این گل از نقاط مختلف آفریقا، آمریکا و آسیاست. بلندی انواع آن ۸۰-۱۵ سانتیمتر است. برخی از گل ها فشرده و برخی بصورت دم اسب و یا تاجی می باشند. پرورش این گل زیبا بسیار آسان بوده و آفتاب شدید و گرما را بخوبی تحمل می کند. رنگ گل ها در این گیاه بسیار زیبا و جذاب بوده و به رنگهای قرمز، زرد، نارنجی و … دیده می شود. گل این گیاه را می توان بصورت خشک نگهداری نمود چرا که گل پس از خشکی شکل خود را از دست نمی دهد.

نور: تاج خروس به محلی پر نور نیاز دارد.

خاک: خاک این گیاه می بایست قوی با زهکش مناسب باشد، تا گلهایی زیبا را بوجود آورد.

آبیاری: رطوبت این گیاه باید بطور منظم تامین گردد بنحوی که هیچگاه نباید پای بوته ها یش خشک شود. لذا افزودن مواد حافظ رطوبت به خاک همچون مالچ قابل توصیه است.

تکثیر: این گیاه توسط بذر تکثیر می شود. بذر را می توان اوایل بهار در محل اصلی کاشت و هم می توان چند هفته پس از پایان سرما در گلخانه یا زیر شاسی کشت نمود و نشاء ها را پس از گرم شدن هوا، به باغچه اصلی یا گلدان مورد نظر انتقال داد.

خلاصه مطلب: بوته تاج خروس در مقابل کود های شیمیائی و سایر کودها حساس بوده و در نتیجه خیلی زود آسیب می بیند. برای آنکه بوته این گیاه خوب رشد کند و گل ها درشت شود کافیست فقط تاج خروس را در محل آفتاب گیر و در خاکی که از مخلوط خاک سیاه + باغچه + خاک برگ پوسیده، تشکیل شده باشد، کاشت. در گل ها هر چه خاک قوی تر باشد، گل ها زیباتر خواهد بود.

نگهداری از گل تاج خروس