نشانه‌هایی که می‌گویند زیاد نمک مصرف می‌کنید

نشانه‌هایی که می‌گویند زیاد نمک مصرف می‌کنید

 

توصیه می شود که به صورت روزانه ۲۳۰۰ میلی گرم سدیم (یک قاشق چای خوری) مصرف کرد. اندازه گیری شده که مصرف روزانه سدیم ما نزدیک به ۳۴۰۰ میلی گرم است. مصرف بیش از اندازه نمک می تواند به مرور زمان منجر به مشکلات سلامتی جدی شود. در این مطلب لیستی از نشانه های مشترکی که از مصرف زیاد نمک شما می گویند را آورده ایم.

نشانه‌هایی که می‌گویند زیاد نمک مصرف می‌کنید

ورم کردن:

اگر در صبح حس می کنید چشمانتان ورم دارد یا پاهایتان دچار ورم شده است، شما احتمالا مصرف نمکتان بالا است.


تشنگی شدید:

سدیم موجود در نمک باعث تنظیم مایعات بدنتان می شود. زمانی که نمک زیادی می خورید، بدنتان نیاز به مایعات بیشتری برای دفع کردن این سدیم دارد و در نتیجه احساس تشنگی می کنید.


تغییر در ادرار:

تجمع سدیم در بدن باعث مشکلات بسیاری در ادرار می شود.


درد استخوان:

زمانی که مقدار زیادی نمک مصرف می کنید، کلیه تان نمی تواند آن را به صورت کامل تخلیه کنید و در نتیجه مقدار از دست رفتن کلسیم زیاد می شود. کمبود شدید کلسیم می تواند منجر به تضعیف استخوان ها، مشکلات در دندان ها و حتی استئوپروز شود.


گرفتگی ماهیچه:

حفظ تعادل پتاسیم و سدیم برای سلامتی تان ضروری است چرا که این مواد شیمیایی مسئول انقباض ماهیچه ای هستند. با مصرف زیاد نمک ممکن است شما دچار گرفتگی ماهیچه یا سفتی و درد عضلانی شوید.


سردرد مزمن:

افزایش مصرف سدیم باعث انباشته شدن آن در خون می شود و ممکن است منجر به افزایش فشار خون و در نتیجه سردرد های شدید شود.


مشکل در تمرکز:

افزایش فشار خون ایجاد شده به دلیل مصرف زیاد نمک منجر به آسیب به شریان های خونی که به مغز می روند می شود و می تواند توانایی تان در واضح فکر کردن را سخت کند.