موس کدو حلوایی

موس کدو حلوایی خامه‌ای، یک دسر خوشمزه زمستانی

موس کدو حلوایی خامه‌ای، یک دسر خوشمزه زمستانی

.

در ادامه‌ی طرز تهیه انواع دسر و پیش غذا ، امروز طرز تهیه موس کدو حلوایی را به شما عزیزان آموزش می دهیم. موس کدو حلوایی یک دسر فوق العاده سبک و خوشمزه زمستانی است. مخلوطی از ژله شیر، خامه و کدو حلوایی پوره شده با اندکی ادویه از جمله دارچین و زنجبیل طعمی بسیار عالی پیدا میکند.

میتوانید موس را در ظرف های دسر کوچک تقسیم کنید و یا همه را یکجا در ظرف بزرگی مثل ظرف لازانیا بریزید و در یخچال قرار دهید تا بسته شود.

.

مواد لازم موس کدو حلوایی

پودر ژلاتین ۱۴ گرم
شیر ۱ پیمانه
شکر ۱ پیمانه
پوره کدو حلوایی ۴۰۰ گرم
ماست ۴۵۰ گرم
خامه قنادی ۴۵۰ گرم
دارچین ۱/۲ قاشق چایخوری
زنجبیل ۱/۴ قاشق چایخوری
جوز هندی ۱/۴ قاشق چایخوری

موس کدو حلوایی

طرز تهیه موس کدو حلوایی:

مرحله اول:
در شیرجوش کوچکی، پودر ژلاتین را با ۱ پیمانه شیر مخلوط کنید و آن را روی شعله متوسط قرار دهید. مرتب هم بزنید تا زمانی که بخار شروع کند به بلند شدن از مخلوط. بلافاصله آن را از روی شعله بردارید و ۱۵ دقیقه بگذارید خنک شود (اجازه ندهید بجوشد).

مرحله دوم:
شکر، ماست، پوره کدو حلوایی، دارچین، زنجبیل و جوز هندی را در کاسه بزرگی بریزید و با سرعت متوسط همزن برقی بزنید تا خوب با هم مخلوط شوند. سپس خامه قنادی فرم گرفته را هم اضافه کنید و فقط در حدی هم بزنید که مخلوط شود. دیواره های ظرف را پاک کنید و همه مواد را در وسط جمع نمایید.

مرحله سوم:
همین طور که همزن روی سرعت پایین روشن است، مخلوط شیر گرم را اضافه کنید. وقتی مواد با هم مخلوط و یکدست شدند آنها را در ظرف های دسر مورد نظرتان بریزید و حداقل ۴ ساعت یا از شب تا صبح در یخچال قرار دهید تا موس کدو حلوایی بسته شود.

مرحله چهارم:
وقتی موس کدو حلوایی خنک و بسته شد، روی آن را با مقداری خامه قنادی فرم گرفته (یا اسپری خامه وانیلی) و قدری دارچین تزیین و سرو کنید.


نکته ها:

۱- اگر دوست دارید خامه روی دسر را نیز خودتان تهیه کنید، ۱ پیمانه خامه صبحانه را با دو قاشق غذاخوری پودر قند بزنید تا فرم بگیرد. در آخر نصف قاشق چایخوری وانیل اضافه کنید و با خامه مخلوط نمایید.

۲- خامه را با قیف یا با قاشق روی موس بریزید.

نوش جان …


همچنین بخوانید:

به اشتراک گذاری مطلب