Logo
English
۲۴ تیر ۱۳۹۷

روش های طبیعی فراری دادن حشرات و جانوران موذی

دسته بندی : طبیعت / مطالب / نظافت و خانه داری

روش های طبیعی فراری دادن حشرات و جانوران موذی

این روزها بیشتر مردم به دنبال روش های طبیعی و ارگانیک هستند. بنابراین با رعایت چند نکته ساده و به کار بردن چند ماده که در طبیعت وجود دارد، می توانید خانه باغی پاک و سالم داشته باشید.

نظافت داخل خانه مهمترین نکته برای فراری دادن حشرات است. جارو زدن باعث می شود حشرات نتوانند در حاشیه ها لانه گزینی کنند و در ضمن دیگر خرد و ریز مواد غذایی ما را برای تغذیه در اختیار نداشته باشند.

بسته به منطقه ای که خانه باغ شما در آن قرار دارد، کاشت برخی گیاهان باعث دور شدن حیوانات موذی می شود. مثلا در مناطق گرمسیری، کاشت خرزهره در باغچه، به خاطر سمیت فوق العاده این گیاه، باعث دور شدن عقرب می شود.

یکی از موادی که حشرات با آن سر ناسازگاری دارند، پودر تالک یا همان (ماده اولیه و اصلی) پودر بچه است ! ضمنا این پودر بعنوان ماده همراه نیز در فرمولاسیون سموم کشاورزی به کار برده می شود. بنابراین پخش کردن این پودر در محل گذر حشرات، به دور کردن آنها کمک می کند. به این ترتیب که پودر را در قسمت‌های ورودی مانند اطراف درها و پنجره‌ها پاشیده وخیال خود را از عدم ورود مورچه‌ها راحت می کنیم.

روغن نارگیل هم ماده دیگری برای دورکردن حشرات است. مضافا اینکه اگر فرم بهداشتی عصاره نارگیل، مثل پماد یا لوسیون در اختیار داشته باشید، می توانید آن را روی پوست خود بمالید و شب را از شر حشرات راحت بخوابید.

عصاره اوکالیپتوس هم یک ماده قوی برای دورکردن حشرات از خانه باغ است. تا اینجا صحبت از دور کردن جانوران موذی بود! از این قسمت مطلب، کشندگی و سمیت هم به خاصیت های موادی که معرفی می شوند، اضافه می شود.

عصاره درخت چریش (نیم یا آزاددرخت) یک ماده طبیعی برای کشتن و دورکردن حشرات است. از این ماده موثره سموم بیولوژیک هم ساخته شده و در فهرست سموم مجاز کشور ثبت شده است.

اسید بوریک نیز می تواند در کنترل سوسری ها (سوسری آلمانی یا سوسکهای آشپزخانه و سوسری آمریکائی یا سوسک حمام) و مورچه، موثر باشد. به این ترتیب که ماد ذکر شده را به صورت نقطه ای و حد اکثر چند نقطه و در مسیر تردد حشرات مورد نظر (برای سوسک های حمام و مورچه در زوایای آشپزخانه بویژه زوایای زیر کابینت ها به جهت عدم دسترسی اطفال و برای سوسک های آلمانی زوایای داخلی و فوقانی کابینت ها بویژه زیر سینک ظرفشوئی) استفاده کرد. فرم تجارتی این ماده که با برخی جلب کننده ها ترکیب شده، با نامهای تجاری ژل مکث فورس، خمیر امحاء، تاپ ژل و …. در بازار عرضه می شود.

در عصاره گیاه تلخ بیان ماده ای بنام ماترین وجود دارد که این ماده طبیعی، یکی از موثرترین و سالم ترین فرآورده های ارگانیک است که تابحال شناخته شده و به ثبت رسیده است. این سم با نام تجاری ماترین – روی اگرو توسط شرکت گیاه پرنیان اطلس، سال گذشته در فهرست سموم مجاز کشور قرار گرفته است.

 

روش های طبیعی فراری دادن حشرات و جانوران موذی
مطالب پر بازدید
    مطالب مرتبط

    Copyright © 2015 Datees. All rights reserved