راهنمای خرید ماشین ظرفشویی

راهنمای خرید ماشین ظرفشویی

 ماشین ظرف شویی چند سالی است که به یاری خانم های آمده و آن ها را از ظرف شستن راحت کرده است.  این راحتی زمانی بیشتر احساس می شود که شما تعداد زیادی مهمان دارید  و یک کوه ظرف در آشپزخانه و سینگ ظرف شویی جمع شده  و لذت بخش ترین کار این است که یک دستگاه به کمک شما بیاید و تمام ظرف ها را به بهترین شکل بشوید و خشک کند.  اگر شما هم می خواهید در جهیزیه تان از این تکنولوژی استفاده کنید ، بهتر است قبل از خرید حتما این راهنما را مطالعه کنید و اطلاعات بیشتری از ماشین ظرف شویی به دست بیاورید و بهترین یار آشپزخانه تان را انتخاب کنید.  سوالاتی که در ادامه مطرح شده است مهم ترین سوالاتی است که شما باید زمان خرید ظرف شویی از فروشنده بپرسید.

              
چند نفره بخریم؟
ماشین های ظرف شویی دو نوع دارند یک مدل مبله که مانند ماشین لباس شویی داخل آشپزخانه نصب می شود و یک مدل رو میزی که مثل مایکروفر روی کابینت های آشپزخانه قرار می گیرد.  شما می توانید مانند تمام وسایل دیگری که برای جهیزیه تان خریداری کرده اید ، این محصول را هم فراخور نیازتان بخرید اما قبل از تصمیم گیری به توصیه ی ما گوش کنید.
همیشه به تازه عروس و دامادها توصیه می شود همه چیز را خیلی ساده بگیرند  و مثلا به جای خرید سرویس نهارخوری شش نفره ، یک میز و صندلی دو نفره بخرند و مهمانی های شان را با سفره برگزار کنند.  اما زمانی که پای ظرف شویی به میان می آید بهتر است این مسئله را رعایت نکنید.  الان بیشتر آپارتمان ها مجهز به جای ظرف شویی هستند و این امکان برای شما فراهم است که بتوانید ماشین ظرف شویی مبله و قابل نصب خریداری کنید.  در این حالت بهترین انتخاب شما می تواند یک ظرف شویی ۱۴ نفره باشد.
شما حساب کنید قرار است خانواده ی همسر و خانواده ی خودتان را دعوت کنید.  حتی اگر تعداد جمعیت هم کم باشد باز هم به بیش از ۱۰ نفر می رسید و آنجاست که ظرف شویی رو میزی هشت نفره به درد شما نمی خورد و مجبور می شوید دوباره با دست شروع به شستن ظرف ها کنید. پس از همین ابتدا یک ماشین ظرف شویی مناسب خریداری کنید تا هیچ وقت به مشکل برنخورید و بتوانید سال های سال حتی با اضافه شدن فرزندان و اقوام از این یار خوب آشپزخانه استفاده کنید.

برند مهم است؟
قبلا هم توصیه کرده ایم برای وسایلی که قرار است یک عمر براش ما کار کنند حتما از برندهای شناخته شده استفاده کنید ، باید بگوییم در خرید ظرف شویی هم برند حرف اول و آخر را می زند.  اگر شما از برند ایرانی یا خارجی خرید کنید که خیلی روی بورس نیست و به قول معروف جواب پس نداده است ، چطور می توانید خرید با اطمینانی داشته باشید.  برای خرید ظرف شویی حتما یک برند مطمئن را در نظر بگیرید که سال هاست به تکنولوژی ساخت ظرف شویی دست پیدا کرده و بهترین های این وسیله را ساخته است.

download-82

آب را فیلتر می کند؟
مشکل ماندن لکه های آب روی ظروف مشکلی است که اغلب خانم های خانه دار از آن گلایه دارند.  دلیل این مسئله آب های فیلتر نشده ای است که در خانه ها وجود دارد و کمی کیفیت شست و شوی ظرف ها را پایین می آورد.  برای این که با این مشکل رو به رو نشوید زمانی که قصد خرید ظرف شویی دارید حتما از مسئله مطمئن شوید که محصول مورد نظرتان سیستم فیلترینگ آب دارد.  این کار نه تنها لکه ها را از بین می برد بلکه باعث می شود چربی ها زودتر از روی ظروف پا ک شوند و در نتیجه مواد شوینده ی کمتری مصرف شود.  حتما به این نکته دقت کنید.

چند سبد دارد؟
تمام ظرف شویی ها دارای سبدهای مخصوص شست و شو هستند.  بعضی ها جای چنگال و قاشق هستند و بقیه بشقاب و لیوان و . . .  زمانی که ظرف شویی تان را می خرید سبدهای آن را چک کنید تا مطمئن شوید برای هر وسیله ای که شما قرار است آن را در ظرف شویی تان بشویید ، سبدی تعبیه شده باشد.  سبدها کمک زیادی در تفکیک ظروف می کنند و آن ها بهتر شسته می شوند.  بهتر است ماشین ظرف شویی را انتخاب کنید که سبدهای داخل آن قابل حرکت دادن هستند.  با این روش شما می توانید به هر شیوه ای که دوست دارید سبدهای تان را درون ماشین ظرف شویی بچینید.

             images-43

قابلمه ها را می شوید؟
یکی از قابلیت های برخی از ظرف شویی ها این است که آن ها می توانند حتی قابلمه های شما را هم بشویند.  کاری که خیلی از خانم ها تمایلی به انجام دادن آن ندارند.  اگر شما هم جزو همان دسته از خانم ها هستید حتما از این قابلیت مطمئن شوید و بعد خرید تان را نهایی کنید.

ضد عفونی می کند ؟
بعضی از ماشین ظرف شویی ها تکنولوژی ضد عفونی کردن را ندارند و مصرف کنندگان مجبور هستند برای هر بار شست و شوی ظروف ، مقداری ضد عفونی کننده داخل آن بریزند. اما ماشین ظرف شویی های جدید خودشان به این تکنولوژی مجهزه شده اند و کافیست شما زمان خرید به این قابلیت توجه کنید و بعد از آن در ظروف ضد عفونی شده غذا میل کنید .

پلاستیک یا استیل ؟
مخزن های ظرف شویی به دو شکل ساخته می شوند. یکی پلاستیک و دیگری استیل. هر کدام از این ها مزایا و معایبی دارند اما به طورکلی بهتر است زمان خرید حتما ظرف شویی را انتخاب کنید که مخزن آن از جنس استیل است. استیل ها زنگ نمی زنند، چرک نمی شوند، آب نمی شوند و ماندگاری طولانی تری دارند که به شما این امکان را می دهد تا یک عمر بی دغدغه از ظرف شویی تان استفاده کنید بدون این که لازم باشد آن را به تعمیرکار بسپارید .

بخار را کنترل می کند؟
بعضی از ظرف شویی ها به سیستم از بین برنده ی بخار زیاد مجهز نیستند و همین مسئله باعث می شود زمانی که شما قصد دارید بعد از شست و شوی کامل در ظرف شویی تان را باز کنید بخار زیادی به سمت تان نشانه برود و دست تان را بسوزند.  یا این که بخار تبدیل به قطره های آب شود و روی ظرف های شسته شده ی شما ایجاد لکه کند.  زمانی که قصد خرید دارید حتما از فروشنده بپرسید که ظرف شویی مورد نظر شما به این تکنولوژی مجهز است یا نه.

میوه ها را می شوید ؟
ضد عفونی کردن میوه و شست و شوی درست آن روی سلامت شما تاثیر شگرفی دارد.  جالب است بدانید تعدادی از ظرف شویی ها مجهز به سیستمی هستند که مخصوص شست و شوی میوه است.  این سیستم روی کلید های ماشین ظرف شویی وجود دارد و کافیست با فشار دادن آن میوه های تان را با خیال راحت بشویید و از ضد عفونی شدن آن اطمینان حاصل کنید.براق کننده  دارد؟
یکی از جذاب ترین تکنولوژی هایی که سازندگان ماشین های ظرف شویی به این کالا اضافه کرده اند و حسابی هم مورد استقبال مردم قرار گرفته است، استفاده از سیستم براق کننده در ماشین ظرف شویی است. این سیستم به این شکل کار می کند ، زمانی که ظروف شسته می شوند یک مایع براق کننده روی ظروف تمیز ریخته می شود تا تمیزی آن ها با براق شدن بیشتر به چشم بیاید. این مسئله باعث می شود ظروف شما سر میز شام و نهار حسابی بدرخشند و حس خوبی را منتقل کنند.

به اشتراک گذاری مطلب