Logo
English
۰۱ خرداد ۱۳۹۷

ترفندهای ریز تمیزکاری

دسته بندی : مطالب / نظافت و خانه داری

ترفندهای ریز تمیزکاری

خانه انعکاس‌دهنده روحیه، شخصیت و خلقیات ساکنان آن است. این یک امر بدیهی است که کسی که وارد خانه شما می‌شود، شخصیت شما را از روی تمیزی و نظافت آن قضاوت خواهد کرد. بنابراین داشتن یک خانه تمیز و آراسته می‌بایست جزو اولویت‌های ما در زندگی باشد.

اما از سوی دیگر نباید فراموش کرد که یک خانه تمیز و آراسته الزاما یک خانه گران‌قیمت نیست. تحقیقات نشان داده افرادی که در یک خانه تمیز زندگی می‌کنند، از وضعیت سلامت بهتری هم برخوردار هستند. کودکان و افراد آسیب‌پذیر در یک خانه تمیز، کم‌تر از مشکلاتی نظیر آلرژی و حساسیت رنج خواهند برد.

یکی دیگر از مزایای داشتن خانه تمیز تاثیر آن بر خلقیات افراد است. طبیعی است که شما در یک خانه تمیز از لحاظ روحی و روانی آرامش بیش‌تری خواهید داشت اما اگر خانه به هم ریخته باشد، روحیات شما هم چندان مساعد نخواهد بود. بررسی‌ها نشان داده افرادی که در یک خانه تمیز زندگی می‌کنند، اغلب اعتماد به نفس بیش‌تری دارند و کم‌تر هم مریض می‌شوند.

 

• بوزدائی

با استفاده از آب لیمو می شود یک اسپری پاک کننده کاملا سالم و بدون عارضه برای تمیز کردن خونه ساخت.

یک محصول پاک کننده فوق العاده و طبیعی و عالی جهت از بین بردن لکه های چربی محصولات آشپزخانه و یا تمیز کردن لکه های روی شیشه ها

۱ فنجان آب

یک چهارم فنجان آب لیمو ترش

۲ قاشق غذا خوری روغن زیتون و یا روغن گردو (جهت جلوگیری از نشستن گرد و خاک بر روی لوازم و وسایل)

بطری اسپری

مواد بالا را با هم مخلوط کرده و درون بطری اسپری بریزید و در موارد بالا استفاده کنید.

با استفاده از آب لیمو یک اسپری پاک کننده کاملا سالم و بدون عارضه برای تمیز کردن خونه بسازید

• لکه زدائی

برای تمیز کردن قابلمه های لعابی سفید، سطح آن را جوش شیرین بمالید و در آب و صابون داغ بشوئید. آب کشی و سپس خوب خشک کنید.

برای تمیز کردن قابلمه های لعابی سفید، سطح آن را جوش شیرین بمالید و در آب و صابون بشوئید

• ساماندهی نظم خانه کوچک

استفاده صحیح از فضاهای پرت و غیر قابل استفاده داخل خانه های کوچک خیلی می تواند به آرامش و ساماندهی خونه کمک کند مثلا”جاسازی پشت در این کابینت تاثیر زیادی در ایجاد نظم دارد.

• لکه زدائی

برای تمیز کردن و برق انداختن ظرفشوئی یا وسائل استیل، پنبه را آغشته به الکل کنید و به سطح آن ها بمالید تا درخشان و تمیز شوند.

برای برق انداختن ظرفشوئی یا وسائل استیل، پنبه را آغشته به الکل کنید و به سطح آن ها بمالید

 

مهم‌ترین گام برای تمیزکاری منزل این است که هر چیزی در سر جای خود باشد. بدیهی است که وقتی لباس‌ها و کفش‌ها در سر جای خودشان نباشند، شما نمی‌توانید اطاق‌تان را جارو بزنید یا حتی گردگیری کنید بنابراین قدم اول برای تمیز نگاه داشتن منزل این است که هر چیزی را در سر جای خودش بگذارید.

قانون دوم در تمیزکاری منزل این است که از کارهای بزرگ شروع کنید و سپس به جزئیات و کارهای خرده و ریز برسید. به عنوان مثال اگر می‌خواهید اطاق خودتان را تمیز کنید؛ نخست شیشه را پاک کنید، در مرحله دوم جارو بزنید، در مرحله سوم زمین را تمیز کنید و در مرحله آخر هم گردگیری کنید.

 

 

 

 
مطالب پر بازدید
    مطالب مرتبط

    Copyright © 2015 Datees. All rights reserved