اشتباهات رایج دکوراسیون که نباید انجام دهید

اشتباهات رایج دکوراسیون که نباید انجام دهید

برخی از اشتباهات در دکوراسیون خانه میباشند که موجب ناهمگونی در فضای خانه می شوند و بهتر هست انها را اصلاح کنیم. اگر به دنبال دکوراسیونی اصولی و استاندارد هستید به شما توصیه میکنیم که این مطلب را از دست ندهید. در این مطلب کوشش داریم اشتباهات رایجی راکه افراد در طراحی منزلشان ناخواسته با آنها مواجه می شوند برایتان بازگو کنیم.

به‌کارگیری صحیح مبلمان, یکی از ارکان اصلی در دکوراسیون هست. اکثر افراد, مبلمان خود را بدون دقت به تعادل بصری انتخاب می کنند; به‌عنوان‌ مثال فرض کنید یک مبل راحتی دارید که قسمت پایینی آن سنگین و بزرگ هست; بنابراین نباید از یک میز پذیرایی سنگین و شلوغ, مقابل آن بهره گیری کنید. در اصطلاح به اینکار متعادل کردن فضا می گویند.

ستم بزرگی که میتوانید در حق خود بکنید, نگه داری اشیائی هست که دوست ندارید و فقط به علت گران‌بها بودن, مدگرایی و یا هرچیز دیگری از آنها دل نمیکنید. اینکار نه‌تنها به دکوراسیون تان صدمه میرساند, بلکه بر روحیه شما هم اثر مخربی میگذارد, پس در نخستین فرصت, آنها را به مرکز خیریه اهدا کنید.

بهره گیری بیش‌ ازحد معمول از تصویر و قاب تصویر نه‌تنها جذاب نیست, بلکه خانه شما را به یک گالری تبدیل می کند. اگر به‌ تصویر و عکاسی علاقمند هستید, می توانید یک مجموعه ایستاده تهیه کنید و آن را بر روی طبقه‌ای از دکورتان بگذارید. برای زیبایی آن نیز توصیه می کنیم چند قاب تصویر جذاب از گلچین تصویر‌های خود تهیه کنید و در قسمتی از طبقه قرار دهید.

ورودی یک ‌خانه, مشخص‌کننده حالت کلی یک خانواده هست; بنابراین اجازه ندهید این قسمت به فضایی شلوغ و آشفته تبدیل شود. با کمک یک آیینه و رنگ‌آمیزی جذاب به مهمان خود خوش‌آمد بگویید. قسمتی را برای جاکفشی در نظر بگیرید و قسمتی هم برای قرار دادن کلیدها.

 

 

با لوازم قدیمی و کهنه خود خداحافظی کنید. حضور اشیای از مد افتاده و کهنه, روحیه شما را خسته میکند. با صرف خرج کمی می توانید دستگیره کابینت و درها, کلید پریزها و لوازم دکوری قدیمی را تعویض کنید. حضور هر شی‌ کوچک, اما جدیدی میتواند نقش بسزایی در منزلتان ایفا کند.

رسمی بودن یک فضا, اشکالی به‌حساب نمی آید, اما زمانی که از یک قسمت خانه به‌عنوان نشیمن و پذیرایی بهره گیری می کنید, باید مراقب نوع طراحیتان هم باشید. نشیمن باید فضایی گرم و آسان داشته باشد; درنتیجه اولویت در ایجاد یک فضای غیررسمی و آسان هست. به‌کارگیری مبلمان خشک و رسمی به کاربری فضا صدمه جدی می زند و آرامش مورد نیاز شما را سلب می کند.

برخی از افراد حدس می کنند اگر همۀ‌ چیز در طراحی دکوراسیون خانه هماهنگ و یکدست انتخاب شود, دکوراسیونی بی‌نقص خواهند داشت, اما در این جا به شما می گوییم که چنین چیزی درست نیست. قطعاً تا اکنون به برخی از خانه ها با این رویکرد رفته‌اید. به نظر شما آنجا اکثر حس و حال یک ‌خانه را القا میکرد یا یک فروشگاه و نمایشگاه مبلمان؟

یکی از اشتباهات متعارف دیگر, اطاعت از مد هست. باید به این نکته دقت داشته باشید که به همان سرعت که چیزی مد میشود از چشم هم می‌افتد. در پایان هم بعد از این که کالا و طرح جدیدی به بازار وارد شد, دیگر بردباری مبلمان خود را ندارید و روحیه‌تان ناآرام می گردد. به‌روز کردن لوازم هم اضافه بر این که خرج‌بر هست, ریخت و پاش بزرگی به حساب می آید.

مبل‌های خود را به دیوار نچسبانید! ایجاد یک‌ فاصله هرچند کوچک بین مبلمان و دیوار, جلوه آنها را اکثر میکند. اگر پشت مبلتان هم کارشده باشد, میتوانید آن را قسمتی از نمای اتاقتان در نظر بگیرید. دقت کنید که چیدمان مبل به‌صورت گرد, فضایی سرشار از صمیمیت و رفاقت به وجود می‌آورد.

اگر به علت مشکلاتی در نگه داری گل طبیعی به سراغ گل مصنوعی رفته اید اشتباه می کنید, چراکه گل مصنوعی گرد وغبار هوا را به خود جذب میکند و بعد از یک مدت کدر می شود. برترین انتخاب, بهره گیری از گل طبیعی در خانه هست. اگر امکان نگه داری گیاهان را ندارید, میتوانید از ظرف‌هایی پر از میوه‌های رنگارنگ بهره گیری کنید. شما با همین اختراع ساده, شادابی و طراوت را به خانه خود دعوت میکنید.