آنچه که باید در مورد پوشش کف و دیوار آشپزخانه بدانید

آشپزخانه بخش مهمی از خانه است که بسیاری معتقدند باید از آشپزخانه به عنوان قلب خانه یاد کرد از طرفی همه ما از تاثیر دکوراسیون و چیدمان یک مکان ، در کارایی و آرامش ما در آنجا با خبر هستیم ، در این مطلب با ما باشید تا نکاتی درباره کاشی کاری و سنگ کاری آشپزخانه ، که جز مهمترین فاکتورهای تکمیل دکوراسیون است را با هم مرور کنیم .

آشپزخانه بخش مهمی از خانه است که بسیاری معتقدند  باید از آشپزخانه به عنوان قلب خانه یاد کرد ، تفاوت هایی که این قسمت از خانه با دیگر قسمت ها دارد بسیار قابل تامل است ، اهمیت وسایل و موادی که در آشپزخانه نگهداری می شود ، رفت و آمد های فراوان به آشپزخانه توسط خانم خانه و دیگر اعضای خانواده ، همه و همه نشان از مهم بودن این محل دارد . از طرف دیگر همه ما از تاثیر دکوراسیون و چیدمان یک مکان ، در کارایی و آرامش  ما در آنجا با خبر هستیم ، در این مطلب با ما باشید تا نکاتی درباره کاشی کاری و سنگ کاری آشپزخانه ، که جز مهمترین فاکتورهای تکمیل دکوراسیون است را با هم مرور کنیم .

آشپزخانه خود را بشناسید

همانطور که گفته شد ، آشپزخانه قسمتی از خانه است که با دیگر قسمت ها متفاوت است ، با توجه به شرایطی که خانه شما دارد برای کاشی و سنگ آشپزخانه تصمیم بگیرید ، شاید شما در خانه بچه کوچک داشته باشید ، یا کسی در خانه شما هست که به صورت بیش از حد نرمال به آشپزی علاقه دارد و آشپزی میکند ، و یا اینکه رفت و آمد به آشپزخانه تان کم یا زیادتر از حد معمول است و یا مثلا آشپزخانه ی شما در هنگام ورود مهمان به خانه دید دارد و در واقع بهتر است کاشی یا سنگ صاف و براقی برای آشپزخانه تان انتخاب کنید پس شرایط خاص خانه و آشپزخانه  را شناسایی کنید .

آنچه که باید در مورد پوشش کف و دیوار آشپزخانه بدانید

به سطح های مختلف آشپزخانه توجه کنید

در آشپزخانه ، سطح زمین ، تنها بخشی از آشپزخانه است که به پوشش آن باید توجه کرد ، تمامی دیوارها و فواصل بین کابینت ها و روی کابینت ها کانتر آشپزخانه نیز جاهایی هستند که باید به پوشش آنها توجه کرد ، نکات زیر را بخوانید .

* بین کابینتی پشت اجاق گاز را میتوان با کاشی های شیشه ای یا پوشش های رنگی زیبا پر کرد ، زیرا علاوه بر زیبایی و حس خوب  (برای کسی که جلوی اجاق            گاز ایستاده و نگاهش بسیار به آن قسمت معطوف است) به خاطر دور بودن از خطر برخورد اشیا تیز محل امنی برای ساخت فضایی رنگی و پرنشاط است .

* برای کانتر یا همان اُپن معمولا از سنگ یا تایل های سرامیکی استفاده میشود ، زیرا علاوه بر مقاومت بالای آن دید پاکیزه ای به بیننده القا میکند

* پوششی که انتخاب میکنید متناسب با رفت و آمد آشپزخانه باشد و در مقابل ریخته شدن غذا یا مواد دیگر قابلیت نظافت داشته باشد .

* اگر آشپزخانه تان کوچک یا بزرگ است ، سعی کنید از تایل های بزرگ سنگ یا کاشی و سرامیک برای کف آشپزخانه استفاده کنید ، زیرا اولا آشپزخانه تان را بزرگ        نشان میدهد و نظافت و تمیز نگه داشتن آن نیز آسان تر است ، چون درز های کمتری برای تمیز کردن وجود دارد .

* پوشش کف و دیوار آشپزخانه را هماهنگ با سبک کلی دکوراسیون منزلتان انتخاب کنید .

نکات ذکر شده ، همه و همه نکاتی هستند که در تصمیم گیری انتخاب و خرید کفپوش و یا دیوار پوش برای آشپزخانه به شما کمک میکند ، ولی از همه مهمتر علایق شما در طراحی دکوراسیون منزل و آشپزخانه و خلاقیتتان در پیاده سازی آن است ، شاید دیگر لازم به ذکر این نکته ی بدیهی نباشد که یکی از مهمترین فاکتورها در دکوراسیون خانه و در این مورد خاص آشپزخانه ، بودجه ی شماست.

با به کار بردن محصولات زیبای داتیس در دکوراسیون آشپزخانه زندگی ایده آلی را برای خانواده خود رقم بزنید:

آنچه که باید در مورد پوشش کف و دیوار آشپزخانه بدانید

آنچه که باید در مورد پوشش کف و دیوار آشپزخانه بدانید

آنچه که باید در مورد پوشش کف و دیوار آشپزخانه بدانید

آنچه که باید در مورد پوشش کف و دیوار آشپزخانه بدانید

 

 

به اشتراک گذاری مطلب

دیدگاه بگذارید

avatar

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.